Obsah tréninku

„Cílem tréninku je dát účastníkům pevné základy pro terapeutické doprovázení svých klientů. Účastníci si odnesou jak terapeutické nástroje, tak i hlubší medicínské, psychologické a spirituální vědomosti o józe. Účastníci budou moci vést své klienty individuálně nebo skupinově, kdy se setká více klientů s určitým hendikepem či onemocněním.“

– Anja Lührs, hlavní učitelka tréninku

Co vám trénink přinese?

  • Rozvinete a rozšíříte své terapeutické znalosti a schopnosti.
  • Naučíte se používat jógu v přelomových situacích a v období krize.
  • Získáte hlubší vhled do možností terapeutického využití kundaliní jógy.
  • Budete umět zacházet s pohybovým omezením a dalšími problémy u svých klientů.
  • Osvojíte si terapeutický přístup, který je zaměřený na potenciál a zdroje samotného těla.
  • Mimo výše uvedené také významně prohloubíte svou jogínskou praxi a během výcviku projdete cestou intenzivního osobního a spirituálního růstu.

Obsahová náplň tréninku

field-summer-sun-meadow

MODUL 1

Komunikace a terapeutické doprovázení

Jádrem prvního modulu je moderní psychoterapie, kundaliní jóga a koncept „Self Sensory System“ podle Yogi Bhajana. Rozvineme jemnou citlivost, empatii a rezonanci. Naučíme se  techniky aktivního naslouchání, zrcadlení a dotazování. Cílem modulu je naučit se vytvořit terapeutický vztah a citlivě doprovázet klienty při jejich osobním růstu i v obdobích krize.

water-lily-1857350_1920

MODUL 2

Probuzení léčivého potenciálu našeho těla

V tradici jógy probouzíme léčivý potenciál pomocí obnovení propojení těla, ducha a duše. Budeme se učit o pohybovém aparátu, svalových tkáních a fasciích, ale také o meridiánech a čakrách. Pochopíme do hloubky návaznost cviků v krijích. Prozkoumáme účinky jógy na nervový, hormonální a imunitní systém. Prostor věnujeme také metabolismu a očistným kůrám.

pexels-photo-852793

MODUL 3 

Životní krize a duševní zdraví

Naučíme se jógové terapeutické postupy při v přelomových situacích a akutních krizích. Do hloubky se zaměříme na stavy úzkosti, deprese, závislosti, dlouhodobý stres  a stavy vyčerpání. Naučíme se, jak jemně nastoupit cestu k regeneraci a posílení ducha a vitality. Pochopíme, jak se osobní krize může stát šancí pro posun a nové směřování.


Na závěr tréninku je možné dobrovolně složit zkoušku a získat tak certifikát pod záštitou německé pobočky mezinárodní organizace 3HO  „Terapeut kundaliní jógy 1. stupně“.

Termíny, cenu a další informace o Tréninku 2021/2022 najdete zde.

Více o lektorech se dozvíte zde.


Chcete se registrovat na trénink nebo máte nějaký dotaz? Napište nám nebo zavolejte! 

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close